середа, 19 листопада 2014 р.

Краща книга 2014 року (опитування)

На базі нашої бібліотеки ми провели невелике соцдослідження "Краща книга 2014 року". У дослідженні взяли участь 17 читачів віком від 19 до 69 років. З них 1 - студент вузу, 9 - робітники та службовці та 7 пенсіонерів.
На запитання, яка книга, на їхню думку справила найбільше враження у 2014 році, ми отримали наступні результати
:
Українська: 
Шевченко Т. "Кобзар" - 2
Кузнєцов А. "Бабин Яр" - 1
Роздобудько І. "ЛСД" - 1
Роздобудько І. "Одного разу" - 1
Загребельний П. "Роксолана" - 1
Російська:
Камша В. "Красное на красном" -1 
Знаменская А. "Дом. Замок из песка" - 1
Островская Е. "Желать невозможного" - 1
Устинова Т. "Сто лет пути" - 1
Дравин С. "Чужие" - 1
Март М. "Кровавый узел" - 1
Зарубіжна:
Бронте Ш. "Джен Ейр" - 2
Браун Д. "Інферно" - 1
Ладлем Р. "Ідентифікація Борна" - 1
Бредбері Г. "451 градус по Фаренгейту" - 1 
Приємно, що сучасна українська книга набуває популярності як серед молоді, так і серед старшого покоління. Великою популярністю користуються книги різних жанрів сучасних українських письменників: Жадана С., Дереша Л., Роздобудько І., Винниченка В., Матіос М. Не менш популярними є примірники популярних російських авторів, таких як Камша В., Алюшина Т., Устинова Т., Звєрєв С., Март М. тощо. Що стосується зарубіжних аторів та книг, то тут перевагу надають як сучасним, так і класичним творам, зокрема, популярні книги авторів Бронте Ш., Лоуренс Г., Діккенс Ч., Шелдон С., Стіл Д. та інші.
Наші читачі з читацьким стажем понад 40 років надають перевагу класичним творам, а також відомим сучасним авторам у жанрах детектив, історичний роман, наукова фантастика, любовний роман. Молодше покоління надає перевагу іронічним детективам, фентезі, інтелектуальним та психологічним романам в основному українських письменників, а також зарубіжних та російських. 
Що стосується запитання про улюблених авторів, то не всі читачі змогли дати відповідь на це запитання відповіді виглядають наступним чином:
Українка Л.
Шевченко Т.
Чейз Д.
Ремарк Е.
Кійосакі Р.
Загребельний П.
Волков О.
Гребінка Є.
Март М.
Камша В.
Літвінови А. і С.
Волчок І.
Устинова Т.
Мельникова Д.
Шелдон С.
Знаменская А.
Кристи А.
Азімов А.
Перумов Н.
Оруел Д.
Тамоніков А.
Браун Д.
Роздобудько І.
Стельмах М.
Дойль А.
Бронте Ш.
1 читач не зміг назвати хоча б одного автора, а деякі відвідувачі називали по декілька авторів з урахуванням того, кого вони найчастіше читають чи незалежно від їхнього вподабання у повсякденному читанні займає найвище місце у внеску в світову та українську літературу.
До того ж, ми вирішили провести невеличке опитування у соцмережах на предмет того чи є сьогодні книга важливим носієм інформації, зважаючи на те, що люди все більше переходить на електронні книжки, планшети і т.п. Було опитано 87 учасників різних вікових категорій, з них 47 ввжають, що так, книга є важливим носієм інформації, а 24 дали відповідь 50/50, тобто і так і ні. Варто відзначити, що тільки 16 учасників надали негативну оцінку книзі як важливого носія інформації сьогодення. Тож, якщо проаналізувати інформацію вище, то стає зрозуміло - без книг нам не обійтися і значення бібліотек у її популяризації вагоме.























Немає коментарів:

Дописати коментар

Тренінг

 Сьогодні у КЗ "Публічна бібліотека" Шепетівської міської територіальної громади відбувся тренінг для молоді, присвячений аналізу ...