пʼятниця, 30 січня 2015 р.

Найпопулярніші, впливові сучасні українські письменники та їх твори

Пропонуємо вашій увазі рекомендаційні розповіді про відомих сучасних письменників України, а також список літератури до них, яку можна отримати у нашій бібліотеці.

Люко Дашвар (справжнє ім'я Ірина Іванівна Чернова) - українська письменниця, сценарист, журналіст. Народилася в Херсоні Почала з написання сценаріїв для кіно: «ЛунаОдесса» і «Время — это все».
Лауреат літературної премії Коронація слова: у 2007 році роман «Село не люди» здобув ІІ премію та премію «Дебюту року» від книжкового порталу «Друг Читача», у 2008 за «Молоко з кров'ю» (або «Примха») стала дипломантом конкурсу, а 2009-го її роман «Рай. Центр» отримав диплом «Вибір видавців».
Загальний наклад книжок письменниці складає вже понад 300 тисяч примірників. У зв'язку з цим багато українських ЗМІ, робить авторку «найтиражованішою письменницею країни».
2010 року конкурс «Коронація слова» надав письменниці офіційний статус «Золотого автора» — автора, чиї твори продані накладом понад 100 тисяч примірників.
Пише сценарії для серіалів.
У нашій бібліотеці ви знайдете:
Дашвар, Л.  Мати все/ Л. Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 336 с.: іл. 
Дашвар, Л. Село не люди/ Л. Дашвар. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2009. - 270 с.
Оксана Стефанівна Забужко (19 вересня 1960, Луцьк) — українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. У своїй творчості приділяє багато уваги усвідомленню української ідентичності і при цьому часто користується методологією фемінізму та постколоніалізму. У своїх творах використовує Харківський правопис.
Її вірші переклали на шістнадцять мов світу. У своїй творчості Забужко прагне переосмислити українську ідентичність. У прозових творах вона підіймає питання довкола гендерних питань, зміни гендерних стереотипів та парадигм.
У нашій бібліотеці ви знайдете:
Забужко О. Сестро, сестро/ О. Забужко. - Київ, 2005. - 240 с.
Забужко О. Друга спроба/ О. Забужко. - Київ, 2005. - 320 с.
Забужко О. Шевченків міф України. - Київ, 2007. - 148 с.
Ірен Роздобудько (3 листопада 1962, Донецьк) — українська журналістка, письменниця, поетеса та сценарист.
Ірен Роздобудько сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Її творчість в основному складають романи та оповідання. У 2000 році вийшла її перша книжка «Пастка для жар-птиці». На сьогоднішній день її творчий доробок нараховує двадцять сім книжок і п'ять фільмів, сценаристом котрих вона виступає.
Що читати: «Пастка для жар-птиці», «Ґудзик», «Зів’ялі квіти викидають», «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю», «Якби»,  «Останній діамант міледі»,  «Амулет Паскаля»,   «Коли оживають ляльки», «Оленіум», «Переформулювання», «Дві хвилини правди», «Все, що я хотіла сьогодні..».«Мандрівки без сенсу і моралі», «Перейти темряву», «Дванадцять…», «Лікарняна повість», «Зроби це ніжно», «ЛСД. Ліцей слухняних дружин», «Одного разу...» та ін.
У нашій бібліотеці ви знайдете:
Роздобудько І. Гудзик/ І. Роздобудько. - Харків: Фоліо, 2008. - 222 с.
Роздобудько И. Ловушка для жар-птицы/ И. Роздобудько. - Харьков: Фолио, 2014. - 187 с.
Роздобудько, І. ЛСД/ І. Роздобудько. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 320 с. 
Роздобудько, І. Одного разу/ І. Роздобудько. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 224 с.
Роздобудько, І. Амулет Паскаля/ І. Роздобудько. - Київ: Нора-Друк, 2012. - 200 с.
Роздобудько, І. Перейти темряву/ І. Роздобудько. - Харків: Фоліо, 2012. - 155 с. 
Роздобудько, І. Подвійна гра в чотири руки/ І. Роздобудько. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 224 с.: іл. 
Тарас Богданович Прохасько (16 травня 1968, Івано-Франківськ) — сучасний український письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Брат перекладача Юрія Прохаська, племінник Ірини Вільде
Письменники Тарас Прохасько разом із Юрієм Андруховичем та Юрією Іздриком вважаються представниками так званого станіславського феномену — феномену групи письменників та художників в Івано-Франківську (у 1939 – 1962 рр. місто мало назву Станіслав), у творчості яких найбільше представлені цінності українського постмодерну. Тексти Прохаська філософські, вдумливі та «неквапливі». У багатьох його книгах зустрічається автобіографізм, а твори написані у формі щоденників підкуповують своєю відвертістю й нагадують інтимні сповіді. Книга Прохаська «БотакЄ» у 2011 році була визнана Книгою року.
Що читати: «Інші дні Анни», «БотакЄ», «З цього можна зробити кілька оповідань», «Порт Франківськ».
Юрій Павлович Винничук (18 березня 1952, Станіславів) — український журналіст, письменник, 
редактор.
Письменник Юрій Винничук представляє старше покоління українських літераторів. Для його творчості характерно поєднання елементів фантастики, черного гумогу, ротики та постмодерністської пародії. Винничук виступає активним критиком нинішньої влади та має власну чітко виражену соціальну позицію. Його твори перекладалися в багатьох країнах світу, а сам він є автором перекладів з кельтських, англійського та слов'янських мов.
Отримав відзнаку «Золотий письменник України» (2012).
Визнаний Послом галицької кухні за визначний внесок у популяризацію галицької кулінарії, нагороджений відповідною відзнакою Клубу галицької кухні (2013).
У нашій бібліотеці ви знайдете:
Винничук, Ю. Танго смерті/ Ю. Винничук. - Харків, Фоліо, 2013. - 379 с.
Марина Миколаївна Меднікова — кіноредактор, сценаристка, письменниця. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України.
Народилася 6 жовтня 1946 року в місті Лєгніца (Польща). Закінчила Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка (1974). Працює на Національній кіностудії ім. О. П. Довженка.
Вела фільми: «Канал», «Попередження» (1982), «Польоти уві сні та наяву», «Повернення Баттерфляй» (1982), «Таємниця корабельного годинника» (1983), «У привидів у полоні»,  «На дворі XX століття» (1986), «Провінційний анекдот» (т/ф), «Історія пані Івги», «Панове, врятуймо місяць»,  «Суржик» (1991), «Градус Чорного місяця», «Каїн», «Загальна картина була красивою», «Сорочка зі стьожкою», «Спілка одноногих» (1992) та інші. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
Що читати: «Ой! »,«ТЮ!», «Терористка», «Смерть олігарха», «Крутая плюс».
Юрій Романович Іздрик (16 серпня 1962, Калуш) — український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проекту «Четвер». Живе і працює у Калуші.
Письменник добре знаний як і представник «станіславського феномену» Станіславський феномен — своєрідного мистецького угрупування літераторів Івано-Франківської обл., — творці якого найповніше втілили український варіант постмодернізму у своїй творчості.  Іздрик заявив про себе як неординарний митець, творчість якого пролягає у різних художніх вимірах — свою літературну творчість він вдало поєднує з музикою, перформансами, деякий час також займався живописом та іллюстрацією. На сьогоднішній день вже другий рік поспіль Юрій Іздрик займається спільним музичним проектом з поетом та музикантом Григорієм Семенчуком «DrumТИатр». З'явившись на літературній сцені, роман «Воццек» справив фурор — викликав захоплення читачів та схвальну критику літераторів.
Що читати:  «Подвійний Леон», «ТАКЕ», «Флешка-2GB», «Воццек», «Градус Чорного місяця», «Каїн», «Загальна картина була красивою», «Сорочка зі стьожкою», «Спілка одноногих» (1992) та інші. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
Сергій Вікторович Жадан (23 серпня 1974, м. Старобільськ) — український письменник, поет, перекладач, громадський активіст.
Український письменник, поет, перекладач Сергій Жадан видав низку цікавих та сильних творів. Його літературні праці перекладаються багатьма мовами, деякі з них вже отримали національні та міжнародні нагороди. Темою для своїх творів Сергій Жадан обирає пострадянську дійсність в Україні, змальовуючи реальне життя своїх співгромадян. Тому стиль його письма — це жива розмовна, інколи нецензурна, лексика. Його творчість надзвичайно цікава також тим, що являється уособленням його активної соціальної позиції: Жадан є учасником політичних акцій протесту та протестів проти цензури слова в Україні.
 З 2004 — незалежний письменник. Брав активну участь у харківському Євромайдані.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Жадан С. Ефіопія/ С. Жадан. - Харків, Фоліо. - 2011. - 121 с.
Жадан С. Капітал/ С. Жадан. - Харків, Фоліо, 2007. - 797 с.
Юрій Ігорович Андрухович (13 березня 1960, Станіслав) — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент Асоціації українських письменників.
Юрій Андрухович — один із найвідоміших сучасних письменників в Україні. Його творчість має неабиякий вплив на стан сучасного українського  літературного процессу. За кордоном художні та поетичні праці Андруховича перекладалися одинадцятьма мовами, в тому числі штучною мовою есперанто. Окрім літературної діяльності, Юрій Андрухович також проявляє себе у видавничій справі: на початку 90-х років він разом із письменником Юрієм Іздриком почав видавати перший в Україні постмодерністський журнал «Четвер».
Письменник активно займається і громадською діяльністю. Має яскраво виражену громадянську позицію, підтримуючи європейську інтеграцію України.
Що читати: «Лексикон інтимних міст», «Московіада», «Дванадцять обручів», «Зліва, де серце», «Трициліндровий двигун любові»(разом із Сергієм Жаданом і Любком Дерешем), «Перверзія»,  «Письменники про футбол»(співавторство), «Дванадцять обручів», «Таємниця. Замість роману»
Що читати:  «Подвійний Леон», «ТАКЕ», «Флешка-2GB», «Воццек», «Градус Чорного місяця», «Каїн», «Загальна картина була красивою», «Сорочка зі стьожкою», «Спілка одноногих» (1992) та інші. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Андрухович Ю. Таємниця/ Ю. Андрухович. - Харків, 2007. - 478 с.
Любко Дереш (повне ім'я: Любомир Андрійович Дереш; 10 серпня 1984, м. Пустомити, Львівська область
Свою першу книгу Любко Дереш видав у 17 років. На сьогодні він один з найвідоміших українскьих письменників нового покоління. Його твори перекладалися кількома мовами, а саме можна знайти німецьке, польське, італійське та сербське видання. Головними героями творів Дереша стають підлітки та їхні цікаві, непередбачувані, часом незвичні історії життя. Він намагається завжди правдиво передати сучасність, тому пише живою розмовною мовою, від чого у творах з'являється сучасний сленг та лайливі слова.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Дереш, Л. Пісні про любов і вічність [збірка]/ Л. Дереш. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 368 с. 
Дереш, Л. Миротворець/ Л. Дереш.- Львів: Кальварія, 2013. - 196 с.
Андрій Анатолійович Кокотюха (нар. 17 листопада 1970, Ніжин) — сучасний український письменник.
Дослідник української масової літератури доктор філологічних наук Софія Філоненко називає Кокотюху батьком «українського готичного детективу», хоча сам автор вважає, що в його текстах присутня швидше неоготика, напряму пов’язана з актуальними суспільними та соціальними проблемами України, а звернення до готики та загалом фольклору збігається з традиціями давньої української літератури.
Кокотюха – автор або співавтор сценаріїв. Написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу „Кримінальні історії” (ICTV). «Чужі помилки» (СТБ), «Стрингер» та «Одержимі» (1+1). Працював журналістом і сценаристом на проектах «Сніданок з 1+1», «Київський регіон», «Паралельний світ». Пише сценарії для проекту «Судові справи» (Film.ua). Усе це дає авторові право називати себе також кіносценаристом.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Кокотюха, А. Бои без правил/ А. Кокотюха. - Харьков: Книжный клуб"Книжный клуб семейного досуга", 2012. - 352с.
Кокотюха, А. Таємне джерело/ А. Кокотюха. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - 288 с.
Кокотюха, А. Охота на маршала/ А. Кокотюха. - Харьков: Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2014. - 352 с.: ил.
Кокотюха, А. Справа отамана Зеленого/ А. Кокотюха. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 304 с.: іл. 
Світлана Олегівна Талан (народилася 7 березня 1960 в селі Слоут Глухівського району року на Сумщині) — українська письменниця, авторка кількох романів.
Зараз мешкає у м. Сєвєродонецьк Луганської області.
Світлана Талан пише романи у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.
У 2011 році її роман «Щастя тим, хто йде далі» став лауреатом на конкурсі «Коронація слова 2011» та отримав відзнаку від фонду Олени Пінчук Анти-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику».
Роман «Розколоте небо» здобув спеціальну відзнаку «Вибір видавця» в конкурсі «Коронація слова 2014».
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Талан, С.  Ошибка/ С. Талан. - Харьков: Книжный клуб "Клуб семейного досуга", 2014. - 336 с. 
Василь Миколайович Шкляр (10 червня 1951, с. Ганжалівка Лисянського району Черкаської області) — український письменник, політичний діяч. Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників (деякі оглядачі називають його «батьком українського бестселера») Рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року.
Популярність як письменника прийшла з виходом роману «Ключ» (1999). Наприкінці 2011 року Василь Шкляр створив Міжнародну благодійну організацію «Фонд Василя Шкляра «Холодноярська Республіка», головна мета якої є здійснення благодійної діяльності, спрямованої на розвиток українського кіномистецтва, надання благодійної допомоги на створення, прокат і популяризацію художнього кінофільму та його можливої наступної телеверсії за твором лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра «Залишенець» («Чорний Ворон»).
У нашій бібліотеці ви знайдете:  
Шкляр, В. Ключ/ В. Шкляр. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2012. - 256 с. 
Шкляр, В. Ностальгія/ В. Шкляр. - Київ: Молодь, 1989. - 256 с.
Володимир Савович Лис (26 жовтня 1950, хутір поблизу села Згорани, Любомльський район, Волинська область) — український журналіст, драматург, письменник. Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.
У 2012 році увійшов у ТОП-100 впливових людей Волині під номером 46.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Лис, В. Соло для Соломії/ В. Лис. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 368 с.
Лис, В. Століття Якова/ В. Лис. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2012. - 240 с.
Марія Василівна Матіос (19 грудня 1959) - поет, прозаїк, публіцист. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. 
Має неофіційний титул «найпліднішої письменниці України». Критика її називає як не «чортиком, що вискочив із табакерки», то «грант-дамою української літератури».
З часу виходу роману «Солодка Даруся» (2004) книжка витримала 6 видань загальним накладом понад 200 тисяч.Книга «Солодка Даруся» визнана найкращою книгою першого 15-річчя Незалежності, яка найбільше вплинула на українців.
За результатами соціологічних досліджень Марія Матіос незмінно входить до п'ятірки сучасних письменників, яких читають і знають в Україні.
Входить до сотні найбільш впливових жінок України.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Матіос М. Солодка Даруся/ М. Матіос. - Львів, 2005. - 176 с.
Матіос М. Армагедон вже відбувся/ М. Матіос. - Львів, 2011. - 112 с.
Матіос М. Кулінарні фіглі/ М. Матіос. - Львів, 2011. - 208 с.
Матіос М. Жіночий аркан в саду нетерпіння/ М. Матіос. - Львів, 2011. - 308 с.
Надія Павлівна Гуменюк (2 січня 1950, Онацьківці , Полонського району Хмельницької області. ) — українська поетеса, прозаїк, публіцист.
Поезії Надії Гуменюк властиві громадянське звучання, філософське осмислення світу, щирість; вся вона пронизана ліричним струменем, що балансує десь на межі жорстокої дійсності і пошуку ідеалу, земного і небесного, скороминущого і вічного.
Надія Гуменюк також є автором книжок для дітей. Видавництво «Надстир'я» видало її дуже популярні серед дітей книжки «Чапики — Чалапики» (1990), «Веселка для Веселика» (2001), «Де гуляє крокотам» (2003), «Казка про козака Ярка і Яринку-Живинку» (2004), «Котилася писанка» (2004), а тернопільське видавництво «Підручники і посібники» — «Святвечір» (2003).
Книжка «Веселка для Веселика» була представлена в Києві на книжковій виставці у Національній спілці письменників України як одне з найкращих видань для дітей у 2001 році, а книжка «Де гуляє крокотам» отримала диплом в номінації «Література для дітей» на Першому книжковому форумі, що проходив у Тернополі у 2003 році. Автор збірок поезій «Країна світла», «Каріатиди», «Однокрил», «Тайнопис тиші», книжок для дітей «Чапики-чалапики», «Веселка для веселика», «Де гуляє крокотам?», «Святвечір», «Котилася писанка», «Казка про козака Ярка та Яринку-Живинку», «Силует на вежі».
Лауреат літературно-мистецької премії імені А. Кримського.
У нашій бібліотеці ви знайдете: 
Гуменюк, Н. Коханий волоцюга/ Н. Гуменюк. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2014. - 224 с.: іл. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Тренінг

 Сьогодні у КЗ "Публічна бібліотека" Шепетівської міської територіальної громади відбувся тренінг для молоді, присвячений аналізу ...